NÁŠ PŘÍBĚH

1991

Firma Cyklo-RD byla založena v roce 1991 - Radkou a Dušanem Ingrštovými.

Tak jak to v tomto období bylo zvykem, kola se převážně opravovala v prostorách bývalé garáže, sklepů či prádelen. My jsme takto začínali v rodinném domě ve Sjezdové ulici v Popkovicích. Časem se mi postupně rozšiřoval sklad se sortimentem dílů a kol k prodeji. I přesto, že mě místní obyvatelé odrazovali od záměru podnikání v tomto oboru s argumentem, že v nedalekých Čivicích je již řadu let servis na jízdní kola. Touha rozšířit prostory firmy byla veliká, hlavně proto, že jako sklad nám sloužil i rodinný dům.

1999

Závažné rozhodnutí padlo již v roce 1998, kdy jsme zbourali starou garáž s prádelnou a na stejném místě začali stavět novouprovozovnu, pro nás v tu dobu s obrovskými prodejními prostory cca 45m2 s patrem na kancelář a sklad. Svépomocí za dozorua odborným přispěním profesionála p. Brambůrka jsme společně se ženou, v roce 1999 otevřeli u našeho domu novou důstojnou prodejnu se servisem všech kol včetně těch závodních. Mezi naše zákazníky začali patřit i místní závodníci (v té době převážně na silničních kolech jmenovitě Vlastimil Chvojka, Martin Novák a z hokejových reprezentantů např. Jan Bulis a jiní).

2006

Vzhledem k tomu, že mne práce pohltila a velmi bavila, pracoval jsem sedm dní v týdnu skoro 12 hodin denně. Neslo to své ovoce, zákazníků přibývalo a i tyto prostory začaly být malé. Touha přiblížit se k hlavní silnici a zvětšit provozovnu mne neopouštěla a po několikaletém hledání vhodných prostor v našem regionu se nám podařilo koupit bývalé stáje a pozemky bývalého areálujezdeckého oddílu Slavoj v Popkovicích. Projektant lomil rukama s očima v sloup. Tak velký areál již nešlo rekonstruovatsvépomocí. Po roce jsme otvírali novou prodejnu s odděleným servisem, skladovými prostory a parkovacím i testovacím zázemím pro naše zákazníky. Úroveň prodeje a servisu se zlepšila (na 200m2) a dnes se mužem pochlubit stálou klienteloua věrnostním programem se slevovými bonusy pro naše zákazníky.

Stali jsme se také exklusivními prodejci kol světových značek TREK, GARY FISCHER, BIANCHI, ROCK MACHINE pro pardubický kraj. Toto privilegium a naše prostory nám umožňují jako jediným v Pardubicích pořádat testovací dny jízdních kol zmíněných značek.

Naše práce se stala naším koníčkem a z našich zákazníků se stávají naši známí. O tom svědčí i založení klubu Cyklo-RD v našich týmových dresech se na závodech v různých koutech republiky pravidelně objevují někteří z našich 17 aktivních členů.

2010

Uspořádali jsme první ročník orientačních závodů CYKLO-RD MTBO. Závod určený pro širokou veřejnost, našel si cestu k našim zákazníkům, přátelům i veřejnosti. Tak jako nám se zalíbil i jejjich očím a srdcím. Proto každý rok se snažíme zlepšovat a společně náš orienťák posouvat na vyšší úroveň. A bavit tak cyklistické nadšence jako jsme my.

2016

Bylo potřeba rozšířit prostory pro servis a skladové zásoby. Vytvořili jsme tak pro nás nové možnosti a servis přesunuli. Přístup k servisu i prodejně se zlepšil díky otevřenějšímu propojení prodejny s servisem a i novým předním vchodem pro opravy Vašich kol.

2018

Zredesignovali jsme logo a celý vizuální styl firmy. S tím přišlo i navrhování nových kolekcí našeho oblečení. Z loga zmisel náš typický cyklista, ale nevzdali jsme se ho úplně! Cyklista prošel taktéž redesignem a používáme ho jako doplněk vizuálu. Vytvořili jsme nové typografické logo, tučnější jasnější a čistší.

2019

Proběhl jubilejní 10. ročník našeho cyklistického orientačního závodu dvojic CYKLO-RD MTBO, který pořádáme pro své přátelé, zákazníky a širokou veřejnost.